![](https://roots-amke.com/wp-content/uploads/2023/02/310901636_163310322971164_6956939966893654290_n-768x1024.jpg)
![](https://roots-amke.com/wp-content/uploads/2023/02/310925878_163310299637833_2048211265097435821_n-1-909x1024.jpg)
![](https://roots-amke.com/wp-content/uploads/2023/02/310671860_163310142971182_6513724950975927098_n-1.jpg)
Την Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2022 στο όμορφο πάρκο της Αγίας Βαρβάρας στη Δράμα, εθελοντές της Roots επιδιόρθωσαν τις ξύλινες ενημερωτικές πινακίδες και το ξύλινο στέγαστρο – πίνακα ανακοινώσεων, τα οποία είχαν υποστεί ζημιές απο βανδαλισμό. Ταυτόχρονα έγινε και καθαρισμός αυτών απο φυσικούς ρύπους,αυτοκόλλητα και graffiti . Οι πινακίδες δίνουν εξαιρετικές πληροφορίες για την αξία του νερού αλλά και του μοναδικού αυτού πάρκου .
Μικρές ενέργειες προώθησης του θεσμού Εθελοντισμός,του Πολιτισμού αλλά και της Προστασίας της Φύσης.